לפנות מקום לחיים

התהליך שאני מציעה שם במרכז תשומת לב לפרידה מהחומר כחלק מהפרידה מהאדם, מהבית או מהחיים. לא "בעיה" שיש לפתור אלא תהליך טבעי ועוצמתי שאכן עשוי להיות מורכב מאוד רגשית ומשפחתית.

להחזיק ולהיפרד

חיינו רצופים פרידות, מבחירה ושאינן מבחירה, צפויות ופתאומיות, מינוריות ודרמטיות. פרידות קשות, כואבות, צורבות או קלות, נדרשות ומקילות. לפעמים גם וגם וגם. זאת יכולה להיות הפרידה שלנו מן העולם שאנחנו רוצות לתכנן  ולהיערך אליה, פרידה מזוגיות שמביאה איתה פרידה מבית החיים המשותפים או מישהו שכבר נפרד מאיתנו, בחייו או במותו והשאיר אחריו חפצים, בגדים תמונות ושפע זכרונות. החפצים הללו יכולים לאכלס את בית מגוריכם/ן או בית אותו צריך לפנות לצרכי מכירה/שיפוץ.

מה לעשות עם כל מה שנשאר?!

התהליך שאני מציעה שם במרכז תשומת לב לפרידה מהחומר כחלק מהפרידה מהאדם, מהבית או מהחיים. לא "בעיה" שיש לפתור אלא תהליך טבעי ועוצמתי שאכן עשוי להיות מורכב מאוד רגשית ומשפחתית. מה נשמור וממה ניפרד?! לאילו מן החפצים נמצא כתובת חדשה ואילו מן הדברים ישנים מידי או במצב פחות טוב מכדי להמשיך להשתמש בהם?! מה אפשר לעשות עם הספרים, הבגדים התמונות והמסמכים?! אוסף הבולים, המפיות והמצתים?! תמונות, קטעי עיתונים?! נמצא מענה ממשי לכל השאלות. כמו כן, אשמח לחשוב אתכם/ן על טקס פרידה שישולב בתוך התהליך הכללי ויוכל להביא לסגירת מעגל רגשית ורוחנית בנקודה בה אתם נמצאות ונמצאים היום.

מדבר אליכם?

לתהליך פרידה אוהב מחפצים