מי אני

בטרם אכנס אני לבית שלכם, לסיפור החיים, הזוגיות, המשפחה, החפצים או הזיקנה שלכם, אני שמחה לפתוח בפניכם דלת לחיי שלי. כן, יש מישהו בבית, תרגישו חופשי להיכנס.

גדלתי בפתח תקוה, למדתי בתל אביב אבל הכי בית בשבילי זאת ירושלים.

טקסים, בתים, חפצים והדרמה היומיומית העוברת ביניהם, תמיד ריתקו אותי.
בין טקסים דתיים, לטקסי שגרה יומיומיים או לבימת התאטרון. בין עיצוב מרחבי המחייה בהם גדלתי ובהם אני חיה, למקום הפיזי והנפשי אליו אני שואפת. בין חפצים בעלי היסטוריה וסיפור לתרבות הצריכה שמקדשת את החדש על פני הישן, בין הצמתים האלה אני נעה הלוך ושוב כבר שנים ודרכם אני שוזרת את סיפור חיי, את הזהות האישית והמקצועית שלי, את המילים בהם אני עושה שימוש ביומיום – טקסיות, יצירה, סדר, אסתטיקה, חיבור, בית.

כשהייתי ילדה, להוציא דברים מהפח נשמע לי כמו דבר ראוי בהחלט. דברים שלי ושל אחרים 🙂 מכונית צעצוע סדוקה, מכשיר רדיו שביטנו פתוחה ומהקרביים שלו משתלשלים חוטים קטנים צבעוניים, ספר ישן עם כריכה בצבע שמנת, קופסת סיגרים ישנה מפח. חפצים עם סיפורים, היסטוריה, עבר.

לאורך השנים מצאתי את האיזון בין סדר וארגון, שעברו אלי בתורשה מהוריי ואשר נעימים לי ויוצרים עבורי סביבה רגועה ומיטיבה לבין אהבתי לשווקי פשפשים, שיפוץ רהיטים ישנים, תשוקה למכוניות קלאסיות וסיפורים משפחתיים אודות גלגוליהם של חפצים שונים במשפחה.

בנקודה מסויימת הבנתי כי אני רוצה לשזור יחד את שפת הליווי הרוחני, הבטחון והאמונה שלי בטקסים, אהבתי לאסתטיקה, נחת וסדר וחיבתי הרבה לחפצים, סיפורים ומה שביניהם.

לתהליכי הליווי אני מביאה מניסיוני והשכלתי בתחומים מגוונים: בימוי, כתיבת והוראת תאטרון, מוסיקולוגיה, תסריטאות, אמנות הסיפור, מחקר אקדמי ושנים של אקטיביזם ועבודת שטח. אני בוגרת בית המדרש לעריכת טקסים של מרכז "הוויה טקס ישראלי", תוכנית "מנהיגות בתרבות יהודית" של מכון מנדל ותוכנית "מרחבי הרוח – יסודות הליווי הרוחני" של עמותת קשובות. יש לי ניסיון בהנחיית קבוצות ומפגשים פרטניים עם נשים וגברים, זוגות וקהילות.

אני אישה, בת, אמא, מתרגלת יוגה, אוהבת אסתטיקה יפנית, שוקולד מריר וחיבוקים בני עשרים שניות לפחות.

רוצה להיפגש?

זמן טוב ליצור קשר