הורה מגרסה !

לרובנו יש הרבה יותר מידי מסמכים, הרבה יותר מכפי שצריך לתעד ולשמור. אנחנו מקפידים שלא להתעסק איתם ביומיום, אין לנו כוח ובצדק, זה משעמם במקרה הקל או ממש מציף ומעורר חרדה במקרה הפחות טוב. בכל זאת, אנחנו מגיעים למצב שאין ברירה.

הצילו!!!

תעודת לידה, חשבונות חשמל מהדירה הקודמת, תעודת סיום קייטנת אליצור שנת 1984, צ'ופרים מהמדריכה בצופים, סיכומים + פרוסמינריון + עותק עם הערות ובלי, מנילה צבאית, צילומים של תעודת זהות, טופס 106 ועוד ועוד ועוד אחד מכל מקומות העבודה, שלוש עשרה תמונות פספורט ישנות, משכורות, חשבונות ארנונה, קבלות לצורך החזרים מקופת חולים, הו, הנה הקבלות מהפיזיו' משנת 2014 כמה חיפשתי אותן יאללה, דוחות פנסיה מעשרים השנים האחרונות, דפי חשבון, תעודת בגרות מקורי+העתק+צילום, דוחות חניה שלא שולמו, ציורים של הבכור מהגן עד י"ב, גם של הילדה השניה. זה לא נגמר…

כן, לרובנו יש הרבה יותר מידי מסמכים, הרבה יותר מכפי שצריך לתעד ולשמור. אנחנו מקפידים שלא להתעסק איתם ביומיום, אין לנו כוח ובצדק, זה משעמם במקרה הקל או ממש מציף ומעורר חרדה במקרה הפחות טוב.  בכל זאת, אנחנו מגיעים למצב שאין ברירה. יש מסמכים שאנחנו ממש צריכים ואין לנו מושג איפה הם ויש כאלה שאפילו לא ידענו שחיפשנו. לפעמים אנחנו כבר ממש מוכנות להתמודד עם הארגזים, השקיות והקלסרים אבל לא ממש יודעות ממה להתחיל.

למיין מסמכים ולהישאר בחיים

נכניס היגיון ושיטתיות במסמכים, זה הופך את ההתמודדות איתם בטווח הארוך להרבה יותר אפשרית ונסבלת. ראשית, נאסוף את כל המסמכים מכל חדרי הבית, מהמחסן וגם מהמכונית. נחלק לקטיגוריות, נלמד יחד מה אפשר לזרוק, מה למחזר, מה לגרוס ומה לשמור. רק אחרי הסינון והמיון נקבע וניצור יחד את מנגנון הארכיון הביתי האפשרי לנו, לכם. אני מודה, עבודה עם מסמכים לוקחת זמן אבל התמורה בצד ההשקעה, בלי להגזים, היא עצומה הן מבחינת נפשית הן מבחינת איכות החיים היומיומית. בונוס- אני מביאה איתי את גרייס, המגרסה החיננית שלי, ואנחנו נפטרות על המקום מכל מה שאין לו יותר משמעות וצורך בחיים.

יאללה, הולכות על זה?

מיקומך בתור הוא 1

לפגישה אישית עם גרייס מגרסת החסד!