טקסו זאת בעצמכם

רוצים לשמור את הטקס שלכם במסגרת הכי הכי אינטימית, כזאת שאפילו אני לא אהיה שותפה לה?אני כאן גם בשביל זה 🙂

אולי כל מה שדרוש כאן זאת פגישת ייעוץ בה אעזור לכם/ן להוציא את המחשבות אודות הטקס, מן הכוח אל הפועל. אני יכולה ללוות אתכם/ן במחשבות ראשוניות, בגיבוש הטקס, בכתיבה שלו גם ללא הנחייתו. רוצות שחברה שלכן תנחה את החופה? הביאו אותה לפגישה. רוצים שהסבתא האהובה שלכם תנחה טקס בו היא מכניסה את נכדתה בברית השם? איזה רעיון נהדר.

אז כן, אפשר גם לבד. כמה רעיונות אודות מה כדאי לקחת בחשבון ביצירת טקס?

  • לוח זמניםבין אם הטקס עצמו הוא חלק מאירוע רב שלבים (כמו בחתונה) , בין אם הטקס הוא הוא האירוע, כדאי להתחיל ולעבוד על תוכן הטקס מספיק זמן מראש ולא להשאיר את זה לחודש האחרון. זמן ההתבשלות עם התוכן, השיחות המשותפות, הדיונים והויכוחים הם תהליך משמעותי לא פחות מאשר הטקס עצמו.
  • מרכיבי הטקסראשית, מה מציינים או חוגגים. האם זה אירוע שבליבו שמחה וחגיגה, אולי אירוע זכרון או פרידה? האם האירוע מלווה בארוחה, בסעודת מצוה? אילו חלקים אמנותיים כדאי לשזור פנימה. חישבו על סגנון מאחד לטקס, ולבסוף, השלב הכי כיפי – מהם מקורות ההשראה לאירוע ואיזו חוויה רגשית תרצו לייצר.
  • נוכחות והוויה בטקסבאיזו מידה וצורה תרצו לבוא לידי בטקס שלכם/ן? האם תרצו לשאת דברים, לשיר, להנחות, או אולי לטרוח מאוחרי הקלעים אבל לא לעמוד מול קהל?! עשו מה שאתם מעדיפים, עשו מה שאתן אוהבות, אבל הרשו לעצמכם/ן גם להסתכן ולקפוץ קצת מעל הפופיק, מותר וכדאי, זה הרגע שלכם/ן.
  • שותפים לטקסהאם תרצו לכבד בנות ובני משפחה באמירת ברכה או ביצירת קטע אומנותי בטקס? אם כן, בדקו איתם שהם באמת "בנויים" לזה, שנוח להם לעמוד מול קהל ולשאת דברים. לחלקם יעזור לקבל נושא לברכה בצורה יותר ספיציפית מאשר "לברך מתחת לחופה". חישבו במה תרצו להתברך ודוקא מהם- שמחה, משפחתיות, אהבה, תשוקה, חברות, פרגון, נתינה ועוד ועוד. תנו להם מסגרת ברורה של זמן או מספר מילים. אגב, דקה זה המון זמן, מניסיון. לבסוף, תנו להם התראה מספיק זמן מראש ואפשרו להם גם את זכות ההתחמקות או הסירוב, זה בסדר גמור.

רוצים/ות לשמור את הטקס שלכם במסגרת הכי הכי אינטימית, כזאת שאפילו אני לא אהיה שותפה לה? אני כאן גם בשביל זה 🙂

ההכנה המשותפת שאני מציעה תסייע לכם/ן לא רק בשרטוט מבנה הטקס והתכנים האפשריים אלא גם בהארת חלקים נסתרים בתהליך, שכדאי לקחת אותם בחשבון.

יש לכם/ן טקס מוצלח לשתף בו? אשמח לקרוא – שלחו לי ואצרף אותו למאגר הטקסים שעתיד לעלות כאן לשימוש חופשי.

התרגשויות זה כאן!

לפגישת ייעוץ שתוציא אתכם לדרך
ולשיתוף בטקסים שלכם